CZYSZCZENIE I KONSERWACJA MEBLI BAMBUSOWYCH

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA MEBLI BAMBUSOWYCH

Jak czyścić meble bambusowe?

Wszystkie meble bambusowe powinny być czyszczone wilgotną szmatką i delikatnym płynem, przeznaczonym do bambusa. Ewentualnie może to być naturalne mydło rozpuszczone w ciepłej wodzie lub ciepła woda kilkoma kroplami olejku np. z eukaliptusa czy mięty. Muszą to być olejki, które mają właściwości antyseptyczne, by były w stanie usunąć kurz i bakterie. Ściereczka powinna być wilgotna, a nie mokra. Po wyschnięciu przecieramy meble suchą szmatką z kilkoma kroplami nawilżającego oleju, np. lnianego, który będzie sprzyjał zachowaniu jakości bambusa. Warto zwrócić uwagę na miejsca łączeń, które podczas użytkowania są najbardziej obciążone oraz na takie elementy, jak np. podłokietniki, które są bardzo eksploatowane.

 

Gdzie użytkować meble z bambusa?

W domu możesz użytkować je, gdzie tylko chcesz, nawet w łazience. Zwracamy jednak uwagę na to, iż jeżeli w pomieszczeniu występują bardzo wysoka wilgotność i brak przewiewności, mogą one z czasem tracić swoją jędrność. Jednocześnie przypominamy, że bardzo wysoka wilgotność  sprzyja powstawaniu pleśni, dlatego należy regularnie konserwować meble bambusowe.

 

Czego NIE robić?

Nie poleruj bambusa papierem ściernym. W internecie można spotkać takie zalecenia w walce z silnymi zabrudzeniami. To nie jest dobra droga. Zedrzesz zabrudzenie, wosk ochronny i prawdopodobnie uszkodzisz sam bambus. Zamiast tego poświęć chwilę czasu na polerowanie miękką szmatką i naturalnym mydłem.

Nie stosuj chemicznych środków żrących ani naturalnych środków żrących. Soda z octem świetnie sprawdzają się w kuchni, ale absolutnie nie powinny mieć kontaktu z bambusem. Odpada też gruboziarnista sól, kwasek cytrynowy, sok z cytryny, amoniak. Tak samo jak preparaty o składzie opartym na alkoholu, który przecież wysusza. Przy meblach bambusowych skup się na pielęgnacji, nawilżaniu, ochronie.

 

Nie szoruj szczotką drucianą (!) ani z tekstylnym włosiem. Szmatka z mikrofibry lub bawełny jest wystarczająca.

 

Czym zabezpieczyć bambus? Impregnacja bambusa

Bambus możesz zabezpieczyć:

naturalnym olejem, np. lnianym,

naturalnym woskiem, np. pszczelim, rzepakowym,

preparatami woskowymi, przeznaczonymi do bambusa,

bejcą, przeznaczoną do bambusa,

lakierami, przeznaczonymi do bambusa.

 

do góry

Sklep z akcesoriami do domu SanMarket | Wólczyńska 133/5/60, 01-919 Warszawa | E-mail: sklep@sanmarket.pl | Tel. 604 546 046 | NIP: 1182151997 | REGON: 368066844

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl