CZYSZCZENIE I KONSERWACJA MEBLI BAMBUSOWYCH
CZYSZCZENIE I KONSERWACJA MEBLI BAMBUSOWYCH

Jak czyścić meble bambusowe?

Wszystkie meble bambusowe powinny być czyszczone wilgotną szmatką i delikatnym płynem, przeznaczonym do bambusa. Ewentualnie może to być naturalne mydło rozpuszczone w ciepłej wodzie lub ciepła woda kilkoma kroplami olejku np. z eukaliptusa czy mięty. Muszą to być olejki, które mają właściwości antyseptyczne, by były w stanie usunąć kurz i bakterie. Ściereczka powinna być wilgotna, a nie mokra. Po wyschnięciu przecieramy meble suchą szmatką z kilkoma kroplami nawilżającego oleju, np. lnianego, który będzie sprzyjał zachowaniu jakości bambusa. Warto zwrócić uwagę na miejsca łączeń, które podczas użytkowania są najbardziej obciążone oraz na takie elementy, jak np. podłokietniki, które są bardzo eksploatowane.

 

Gdzie użytkować meble z bambusa?

W domu możesz użytkować je, gdzie tylko chcesz, nawet w łazience. Zwracamy jednak uwagę na to, iż jeżeli w pomieszczeniu występują bardzo wysoka wilgotność i brak przewiewności, mogą one z czasem tracić swoją jędrność. Jednocześnie przypominamy, że bardzo wysoka wilgotność ż sprzyja powstawaniu pleśni, dlatego należy regularnie konserwować meble bambusowe.

 

Czego NIE robić?

Nie poleruj bambusa papierem ściernym. W internecie można spotkać takie zalecenia w walce z silnymi zabrudzeniami. To nie jest dobra droga. Zedrzesz zabrudzenie, wosk ochronny i prawdopodobnie uszkodzisz sam bambus. Zamiast tego poświęć chwilę czasu na polerowanie miękką szmatką i naturalnym mydłem.

Nie stosuj chemicznych środków żrących ani naturalnych środków żrących. Soda z octem świetnie sprawdzają się w kuchni, ale absolutnie nie powinny mieć kontaktu z bambusem. Odpada też gruboziarnista sól, kwasek cytrynowy, sok z cytryny, amoniak. Tak samo jak preparaty o składzie opartym na alkoholu, który przecież wysusza. Przy meblach bambusowych skup się na pielęgnacji, nawilżaniu, ochronie.

 Nie szoruj szczotką drucianą (!) ani z tekstylnym włosiem. Szmatka z mikrofibry lub bawełny jest wystarczająca.

 

Czym zabezpieczyć bambus? Impregnacja bambusa

Bambus możesz zabezpieczyć:

naturalnym olejem, np. lnianym,

naturalnym woskiem, np. pszczelim, rzepakowym,

preparatami woskowymi, przeznaczonymi do bambusa,

bejcą, przeznaczoną do bambusa,

lakierami, przeznaczonymi do bambusa.

 

czytaj całość »
Renowacja kabiny prysznicowej w domu
Renowacja kabiny prysznicowej w domu

Łazienka jest zdecydowanie jednym z tych pomieszczeń, które wymagają gruntownych, cyklicznych prac porządkowych. Oczywiście dzisiaj mamy dostęp do szeregu wydajnych środków chemicznych i sposobów utrzymywania czystości w każdym z domowych pomieszczeń, lecz ważne jest to, aby wybrać odpowiedni detergent, dzięki któremu zachowanie czystości w łazience nie będzie żadnym problemem. Od czasu do czasu pojawia się konieczność zajęcia się m.in. kabiną prysznicową, która przecież narażona jest na największy kontakt z wilgocią. 

czytaj całość »
Wymiana kabiny prysznicowej – od czego zacząć?

Remont łazienki to niezwykle problematyczne przedsięwzięcie. Nie dość, że wymaga to ogromnego nakładu pracy, to jeszcze pozbawiamy siebie oraz pozostałych domowników wolnego dostępu do jednego z kluczowych pomieszczeń w całym domu. Nic zatem dziwnego, że bardzo często towarzyszy temu zniecierpliwienie i chęć jak najszybszego uporania się z remontem. W czasie takich prac warto również wymienić zużyte elementy łazienkowego wyposażenia na nowsze, doskonałym przykładem może być tutaj kabina prysznicowa. 

czytaj całość »
Jak skompletować kabinę prysznicową?

Wiele osób dzisiaj decyduje się na meble do kuchni czy salonu na wymiar. Tendencja ta sprawia, że klienci coraz częściej chcą stawiać na personalizację wyposażenia pomieszczeń w ich domu. Dokładnie taka sama zasada dotyczy łazienek. Kabiny prysznicowe z zestawami, jakie możemy nabyć w sklepach z tego rodzaju asortymentem, co prawda zwalniają nas z konieczności dobierania innych części (takich jak chociażby słuchawka prysznicowa czy syfon), lecz nie pozwalają na dobranie takich komponentów, które wpisują się w nasz gust. 

czytaj całość »
Wygodna wanna czy praktyczny prysznic – co wybrać podczas remontu?
Wygodna wanna czy praktyczny prysznic – co wybrać podczas remontu?

Wydaje się, że łazienka, to – obok kuchni – najczęściej remontowane miejsce. Trudno się jednak dziwić – ciągła wilgoć oraz intensywna eksploatacja powodują, że niektórzy podejmują się zmiany wystroju w łazience nawet raz na kilka lat. Oczywiście każda taka sytuacja to również okazja do zmiany stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie...

czytaj całość »
Nowoczesny prysznic – relaks oraz wygoda

Jeśli interesuje nas montaż prysznica w naszej łazience, to stoją przed nami przynajmniej dwie decyzje, które musimy podjąć. Wybór samej kabiny to naturalnie jedna z nich, drugą natomiast jest konieczność zdecydowania się na jedną z kilku typów armatury prysznicowej – czy chcemy mieć klasyczną słuchawkę, specjalne dysze zapewniające nam hydromasaż czy interesuje nas modna deszczownica do kabiny prysznicowej...

czytaj całość »
Porządki pod prysznicem
Porządki pod prysznicem

Raz na jakiś czas (najczęściej przy okazji przygotowań do świąt czy z powodu nadejścia wiosny) każdy z nas przeprowadza w domu generalne porządki, które potrafią trwać nawet kilka dni. Podczas takiego sprzątania zwykle czyści się i odkurza miejsca, które podczas bieżącego czyszczenia nie są brane pod uwagę – albo z powodu trudnej dostępności, albo przez wzgląd na pośpiech...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl