Wymiana kabiny prysznicowej – od czego zacząć?

Remont łazienki to niezwykle problematyczne przedsięwzięcie. Nie dość, że wymaga to ogromnego nakładu pracy, to jeszcze pozbawiamy siebie oraz pozostałych domowników wolnego dostępu do jednego z kluczowych pomieszczeń w całym domu. Nic zatem dziwnego, że bardzo często towarzyszy temu zniecierpliwienie i chęć jak najszybszego uporania się z remontem. W czasie takich prac warto również wymienić zużyte elementy łazienkowego wyposażenia na nowsze, doskonałym przykładem może być tutaj kabina prysznicowa. Rozwiązanie to jest dzisiaj wyraźnie popularniejsze od tradycyjnych wanien – zajmuje mniej miejsca (zatem pozwala na większą swobodę w gospodarowaniu dostępną przestrzenią) oraz, zdaniem wielu osób, jest wygodniejsze. Jak jednak powinniśmy się przygotować do kupna nowej kabiny? Przede wszystkim musimy określić, na jakiego rodzaju funkcjach kabiny zależy nam najbardziej. Być może interesuje nas deszczownica do kabiny prysznicowej, która odczuwalnie zwiększy komfort każdej kąpieli? A może zależy nam jednak na tradycyjnej słuchawce? Wszystko musimy sobie ustalić, zanim zabierzemy się za podejmowanie nieodwracalnych decyzji.

Wybór brodzika – czym się kierować?

Podstawą (dosłownie i w przenośni) każdej kabiny prysznicowej jest brodzik. Powinniśmy zastanowić się więc, jaki jego kształt najlepiej będzie pasował do naszej łazienki. Oczywiście względy praktyczne nie są jedynym czynnikiem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę. Trudno tutaj pominąć aspekty wizualne – łazienka musi być zaaranżowana w spójny sposób. Brodziki różnią się jednak nie tylko kształtem, ale także głębokością (a co za tym idzie – również ciężarem własnym). Weźmy zatem pod uwagę mnogość dostępnych na rynku opcji, aby być pewnym, że nasz wybór padnie właśnie na ten wariant, który doskonale wpisze się w nasz gust i potrzeby. Przy okazji mówienia o brodziku nie można nie wspomnieć o takim elemencie konstrukcyjnym jak syfon do kabiny prysznicowej. To, jakie rozwiązanie zastosujemy, w dużej mierze zależy od specyfiki samego brodzika, zatem będziemy musieli wybrać taki rozmiar i sposób mocowania, który będzie najlepiej pasował. Kierujmy się więc tutaj względem praktycznym, a oszczędzimy sobie wielu niepotrzebnych problemów.

Słuchawka czy deszczownica?

Kiedy chcemy zamontować umywalkę w łazience, wybór takich elementów jak bateria i wylewka do baterii nie jest zbyt dużym problemem. Kiedy jednak montujemy kabinę prysznicową, warto zastanowić się, czy chcemy postawić na tradycyjną opcję – słuchawka prysznicowa zawieszona na uchwycie, czy jednak interesuje nas nowoczesne rozwiązanie, jakim jest deszczownica. Jeszcze do niedawna była to dość droga alternatywa dla słuchawek, lecz od pewnego czasu można dostrzec obniżające się ceny. Nie ma w tym wypadku jednoznacznej odpowiedzi, trzeba podjąć decyzję zgodnie z duchem własnych preferencji, warto jednak postawić na zmianę, jeśli przez cały czas korzystaliśmy wyłącznie ze słuchawki. Takie podejście może zaowocować zauważalną poprawą naszego samopoczucia po kąpielach.

do góry

Sklep z akcesoriami do domu SanMarket | Wólczyńska 133/5/60, 01-919 Warszawa | E-mail: sklep@sanmarket.pl | Tel. 604 546 046 | NIP: 1182151997 | REGON: 368066844

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl