Nowoczesny prysznic – relaks oraz wygoda

Jeśli interesuje nas montaż prysznica w naszej łazience, to stoją przed nami przynajmniej dwie decyzje, które musimy podjąć. Wybór samej kabiny to naturalnie jedna z nich, drugą natomiast jest konieczność zdecydowania się na jedną z kilku typów armatury prysznicowej – czy chcemy mieć klasyczną słuchawkę, specjalne dysze zapewniające nam hydromasaż czy interesuje nas modna deszczownica do kabiny prysznicowej. Wybór ten ma duże znaczenie nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również na specyfikę montażu. Oczywiście przy dzisiejszych standardach produkowania elementów konstrukcyjnych prysznica nie będziemy musieli specjalnie się natrudzić podczas podłączania wszystkich wyżej wymienionych części. Warto natomiast wiedzieć, że sposób montowania każdej z nich jest nieco inny i będzie wymagał od nas przemyślenia całej konstrukcji prysznica. Pamiętajmy, że w tym przypadku mamy naprawdę ogrom możliwości, tym bardziej że producenci robią wszystko, co w ich mocy, by proponować klientom ciekawe, nowoczesne rozwiązania w zakresie akcesoriów prysznicowych. 

Deszczownica czy słuchawka prysznicowa?

Obecnie można już mówić o wyraźnej tendencji promowania przez producentów prysznicowej armatury deszczownic. Są one coraz popularniejsze nie tylko na wystawach sklepów z wyposażeniem domowym, ale również w hotelach. Coraz wyraźniej mówi się o zaletach tego rozwiązania, jego wygodzie i przewadze nad standardową słuchawką. Deszczownica jest świetnym rozwiązaniem np. dla osób starszych, które zwykle potrzebują obu rąk, jedną ręką zawsze można złapać się za uchwyt i zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Zwolennicy deszczownic zaznaczają także większą przyjemność wynikającą z silniejszego ciśnienia strumienia wody, porównując taki prysznic do hydromasażu. Słuchawka natryskowa za to jest, zdaniem wielu osób, wygodniejsza pod kątem kontroli kierunku strumienia. Jeśli ktoś nie ma ochoty na codzienne mycie włosów, to z deszczownicą może mieć nieco problemów, natomiast korzystając ze zwykłej słuchawki, nie ma problemu z omijaniem głowy. Często też zwraca się uwagę na cenę obu rozwiązań i zwykle okazuje się, że na deszczownice trzeba przeznaczyć nieco więcej pieniędzy. Są też osoby, które wychodzą z założenia, że tego rodzaju wybory wcale nie muszą być rozstrzygane – jeśli nasza wylewka do baterii pozwala nam na zamontowanie zarówno słuchawki, jak i deszczownicy, to śmiało powinniśmy postawić właśnie na taką opcję. Wtedy nie będziemy musieli zastanawiać się nad tym, które z nich będzie najlepsze dla nas i domowników. 

Najwygodniejsza opcja – jedno i drugie

Remont łazienki lub wymiana kabiny prysznicowej zwykle wiążą się z kosztami, czasami też bywa, że w połowie takiego przedsięwzięcia zauważamy, że zaczynamy przekraczać zaplanowany budżet. Oczywiście należy gospodarować wydatkami racjonalnie, jednak pamiętajmy, że na niektórych elementach nie warto oszczędzać – co więcej, warto właśnie postawić na komfort i wygodę swoją oraz domowników. Pamiętajmy, że decyzja o zamontowaniu słuchawki i deszczownicy jednocześnie może być dobrą inwestycją na przyszłość, która odłoży w czasie konieczność przeprowadzania kolejnego remontu.

do góry

Sklep z akcesoriami do domu SanMarket | Wólczyńska 133/5/60, 01-919 Warszawa | E-mail: sklep@sanmarket.pl | Tel. 604 546 046 | NIP: 1182151997 | REGON: 368066844

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl