Renowacja kabiny prysznicowej w domu

Renowacja kabiny prysznicowej w domu

Łazienka jest zdecydowanie jednym z tych pomieszczeń, które wymagają gruntownych, cyklicznych prac porządkowych. Oczywiście dzisiaj mamy dostęp do szeregu wydajnych środków chemicznych i sposobów utrzymywania czystości w każdym z domowych pomieszczeń, lecz ważne jest to, aby wybrać odpowiedni detergent, dzięki któremu zachowanie czystości w łazience nie będzie żadnym problemem. Od czasu do czasu pojawia się konieczność zajęcia się m.in. kabiną prysznicową, która przecież narażona jest na największy kontakt z wilgocią. O ile producenci dbają o to, aby wykorzystywać materiały cechujące się wysoką odpornością na negatywne efekty wilgoci, o tyle w praktyce zawsze pojawiają się mniejsze lub większe usterki, które powinniśmy wyeliminować np. poprzez wymianę wyeksploatowanych elementów na nowe. Częściami zużywającą się najczęściej są bez wątpienia kółka oraz rolki do kabiny prysznicowej. To one powinny być regularnie wymieniane, aby nie uszkodzić powierzchni kabiny – o co nietrudno, kiedy rolki są pokryte warstwą rdzy. Jak jednak powinniśmy zabrać się do takich porządków?

Jakie środki chemiczne wybrać?

Pierwszy problem, jaki napotkamy na naszej drodze to trudne do usunięcia zacieki oraz osadzający się kamień. Są one również najbardziej widocznymi przejawami eksploatacji kabiny, zatem to właśnie na nich powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności. Zacieki najczęściej pojawiają się na skrzydłach od kabiny, lecz osad z kamienia może być w zasadzie wszędzie – na ściankach, baterii, czy słuchawce. Odkamieniacz zatem będzie pierwszym detergentem, jaki powinniśmy zakupić. Oczywiście zawsze warto mieć taki środek czystości pod ręką, z pewnością przyda się podczas innych prac porządkowych. Jeśli natomiast chodzi o nieestetyczne zacieki, to problem może rozwiązać specjalny środek do czyszczenia kabin prysznicowych. Na rynku znajdziemy także wysokiej jakości impregnaty oraz koncentraty, dzięki których zastosowaniu nasza kabina będzie odporniejsza na zabrudzenia i osad. Warto zainwestować w tego rodzaju środki czystości, ponieważ dzięki nim efekty naszej pracy będą widoczne dłużej.

Wymiana niezbędnych elementów

Kiedy bierzemy się za odnowienie kabiny prysznicowej, to nie unikniemy wymiany kilku istotnych elementów. Wcześniej była już mowa np. o tym, że rolki oraz kółka do kabiny prysznicowej warto wymieniać na nowe modele co jakiś czas, aby uniknąć niszczenia powierzchni kabiny. Kolejnymi elementami, które z pewnością powinniśmy od czasu do czasu zamienić, są uszczelki do kabiny prysznicowej. Zużywają się one równie szybko, przez co może dość do niepożądanego wycieku wody poza obszar brodzika. Tego rodzaju produkty nie należą do najdroższych rozwiązań, zatem dobrym pomysłem byłby zakup większej liczby tych elementów, aby mieć zapas na nieco dłużej. Trudno jednoznacznie ocenić, kiedy powinniśmy wymieniać uszczelki, wszystko przecież zależy od intensywności eksploatacji kabiny, nie ulega jednak wątpliwości, że im częściej z niej korzystamy (na co składa się m.in. liczba domowników), tym szybciej będzie trzeba wymienić uszczelkę.

do góry

Sklep z akcesoriami do domu SanMarket | Wólczyńska 133/5/60, 01-919 Warszawa | E-mail: sklep@sanmarket.pl | Tel. 604 546 046 | NIP: 1182151997 | REGON: 368066844

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl