Wygodna wanna czy praktyczny prysznic – co wybrać podczas remontu?

Wygodna wanna czy praktyczny prysznic – co wybrać podczas remontu?

Wydaje się, że łazienka, to – obok kuchni – najczęściej remontowane miejsce. Trudno się jednak dziwić – ciągła wilgoć oraz intensywna eksploatacja powodują, że niektórzy podejmują się zmiany wystroju w łazience nawet raz na kilka lat. Oczywiście każda taka sytuacja to również okazja do zmiany stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Tym bardziej że trendy zmieniają się dość szybko, a na rynku możemy dostrzec coraz to większą liczbę różnorodnych propozycji zaaranżowania łazienki. Dotyczy to zarówno armatury, jak i mebli czy kafelków. Warto zatem wykorzystać moment przeprowadzania remontu do zastanowienia się, na jaki styl chcielibyśmy zdecydować się tym razem. Warto jeszcze nadmienić, że remont łazienki to przedsięwzięcie, które można spokojnie przeprowadzić samemu lub z pomocą doświadczonych znajomych. Dzięki dostępności wszystkich niezbędnych produktów w sklepach budowlanych z pewnością uda nam się dobrze przygotować. 

Wanna, kabina prysznicowa, a może jedno i drugie?

Wiele osób zaczyna rozważania na temat remontu łazienki właśnie od tej fundamentalnej kwestii – wanna, czy prysznic? A może rozwiązanie hybrydowe, czyli wanna z prysznicem? Łatwo zauważyć, że zdecydowanie bardziej promowany jest prysznic, sami producenci nierzadko zwracają uwagę na praktyczny wymiar tego rozwiązania. Przede wszystkim chodzi tutaj o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki odpowiedniemu kształtowi kabiny jesteśmy w stanie estetycznie wkomponować ją w kąt łazienki. Stosując natomiast takie elementy wyposażania, jak uchwyty do kabiny prysznicowej możemy być w stu procentach spokojni o wygodę wszystkich domowników, bez względu na wzrost. Znaczna część osób wskazuje również na wygodę mycia się pod prysznicem. Nierzadko trwa ona dużo krócej niż kąpiel w wannie, co zwykle ma ogromne znaczenie rankiem, kiedy śpieszymy się do pracy i nie możemy sobie pozwolić na długi, relaksujący pobyt w łazience. Jak natomiast wygląda kwestia montażu? 

Relaks pod prysznicem

Zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową (a mówiąc ściślej – brodzik) możemy zabudować, aby lepiej pasowały do wystroju wnętrza. Jak to natomiast wygląda w kwestii technicznej? Oczywiście wszystkie niezbędne elementy konstrukcyjne, jak chociażby syfon do kabiny prysznicowej bezproblemowo kupimy za niewielkie pieniądze. Każdy element można w całkiem prosty sposób ze sobą połączyć, zwłaszcza kiedy mamy obok siebie osoby mogące pomóc nam swoim doświadczeniem. Podczas montażu musimy wziąć pod uwagę to, czy interesują nas dysze do kabiny prysznicowej, dzięki którym nawet poranny prysznic może zamienić się w mini salon masażu. Własny hydromasaż to wbrew pozorom nie jest wcale kosztowna kwestia. Z pewnością wyniesie nas to nieco więcej pieniędzy, niż gdybyśmy zdecydowali się na samą kabinę, bez żadnych dodatków, ale możliwość posiadania własnego przyrządu do masażu jest z pewnością atrakcyjną perspektywą. 

Wiele wskazuje zatem na to, że to właśnie prysznic dużo lepiej wpisze się w nowoczesną łazienkę. Nie tylko dlatego, że jest dużo bardziej uniwersalny, jeśli chodzi o jego wygląd i funkcjonalność, ale przede wszystkim obecne trendy w kwestii urządzania łazienek wyraźnie sugerują wybór właśnie tego rodzaju armatury. Naturalnie ostateczna decyzja należy do nas, to przecież my musimy czuć się komfortowo i wygodnie, jednak jeśli przez długi czas mieliśmy wannę, to może dla odmiany dobrym pomysłem będzie postawienie na prysznic?

do góry

Sklep z akcesoriami do domu SanMarket | Wólczyńska 133/5/60, 01-919 Warszawa | E-mail: sklep@sanmarket.pl | Tel. 604 546 046 | NIP: 1182151997 | REGON: 368066844

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl