Porządki pod prysznicem

Porządki pod prysznicem

Raz na jakiś czas (najczęściej przy okazji przygotowań do świąt czy z powodu nadejścia wiosny) każdy z nas przeprowadza w domu generalne porządki, które potrafią trwać nawet kilka dni. Podczas takiego sprzątania zwykle czyści się i odkurza miejsca, które podczas bieżącego czyszczenia nie są brane pod uwagę – albo z powodu trudnej dostępności, albo przez wzgląd na pośpiech. Podobnie jest np. z prysznicem – najczęściej myjemy brodzik, a od czasu do czasu – skrzydła przesuwne. Jednak w okresie przedświątecznym czy przedwiosennym dobrze jest też wyjąć je z prowadnic i gruntownie przeczyścić w trudno dostępnych miejscach. Takie działanie nie dość, że znacząco zwiększa higieniczność całej kabiny, to jeszcze zmniejsza prawdopodobieństwo usterki będącej następstwem np. osadzonego na prowadnicach czy rolkach kamienia. Oczywiście, jeśli już bierzemy się za tego rodzaju sprzątanie, to zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę wymianę starych, zużytych elementów i kupić nowe części do kabin prysznicowych. Na szczęście na rynku ich nie brakuje, zatem musimy tylko znaleźć takie, które będą pasowały do naszej kabiny. 

Co powinniśmy wymienić, a co wyczyścić?

Kiedy mamy już wymontowane oba skrzydła, możemy przejść do czyszczenia. Naturalnie dobór środków czystości zależy w dużej mierze od stopnia zabrudzenia samych elementów, pamiętajmy jednak, że nierzadko mamy tu do czynienia ze szkłem, zatem lepiej znaleźć takie detergenty, które nie robią zacieków lub są specjalnie dostosowane do mycia szyb. Nie zapominajmy o samej ramie, którą także musimy doprowadzić do lepszego stanu. Naturalnie największy problem będzie na dole oraz górze skrzydeł. Te miejsca zwykle omija się podczas regularnych porządków, więc może pojawić się konieczność zastosowania silnych środków czyszczących. Jeśli natomiast chodzi o rolki do kabiny prysznicowej, to nie powinniśmy marnować czasu na próbę wyczyszczenia ich. Zamiast tego udajmy się do sklepu z wyposażeniem łazienek i po prostu kupmy odpowiednie kółka do kabiny prysznicowej. To ważne, aby były w dobrym stanie, ponieważ usterka w tej kwestii może wpłynąć na osłabienie szczelności kabiny, co naturalnie może doprowadzić do zalania łazienki. Podobnie jest z takimi elementami jak słuchawka prysznicowa. Niekiedy można ją wyczyścić i doprowadzić do odpowiedniego wyglądu i funkcjonalności, jednak czasami postępujący kamień może nas przekonać do zakupu nowego modelu słuchawki. Nie dość, że będzie on wyglądała dużo lepiej, to zwiększy się również przepustowość wody. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zawsze powinniśmy pamiętać o wszystkich częściach, które wymontowujemy oraz o ich kolejności. Jeśli nie pamiętamy, jaka powinna być kolejność składania elementów w naszej kabinie prysznicowej, to dobrą taktyką będzie zrobienie zdjęcia przed rozpoczęciem prac porządkowych. Wtedy na pewno, dzięki fotografii demonstrującej układ elementów uda nam się doprowadzić całą kabinę do pożądanego stanu. Sprzątanie łazienki z pewnością nie należy do zadań prostych, często wymaga ogromnego wysiłku oraz czasu. Właśnie dlatego dobrą strategią jest wymienianie tych części, których czyszczenie po prostu się ma sensu – bo łatwiej kupić nowy element i raz-dwa go zamontować.

do góry

Sklep z akcesoriami do domu SanMarket | Wólczyńska 133/5/60, 01-919 Warszawa | E-mail: sklep@sanmarket.pl | Tel. 604 546 046 | NIP: 1182151997 | REGON: 368066844

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl